Poświęcenie Kościoła w Nakle

ARCHIWALNA GALERIA ZDJĘĆ

Kościół filialny w Nakle p. w. Wniebowstąpienia Pana Jezusa, został wybudowany w latach 80 ub. wieku dzięki wysiłkom mieszkańców całego Nakła, Starzawy Rybnej, Rolnej i Wsi oraz wszystkich uczęszczających do niego wraz z sąsiednimi parafiami.

Inicjatorem budowy był ks. Jerzy Lic, ówczesny proboszcz parafii Stubno i ks. Bolesław Majewski- proboszcz z Leszna. Projekt kościoła opracował architekt inżynier Józef Olech. Po akceptacji projektu świątyni przez Diecezjalną Komisję Artystyczno- Budowlaną, rozpoczęto budowę 27 marca 1984 r. Budynek przybrał formę jednonawowej świątyni wykonanej z czerwonej cegły w stylu neogotyckim, na placu pocerkiewnym.

W 1986 r. nowo przybyłemu do Parafii Leszno księdzu Janowi Bawoł powierzono ostateczne przygotowania wykończenia świątyni i przygotowania kościoła do poświęcenia.

W niedzielę 6 września 1987 r. Ks. Abp. Ignacy Tokarczuk w obecności licznie zgromadzonych wiernych dokonał poświęcenia wybudowanego kościoła.

W wieży zamontowany został został dzwon o wadze 375 kg, z napisem: „Św. Maksymilian Maria Kolbe”.

W 2014 roku dokonano odnowienia elewacji zewnętrznej świątyni, wykonując odwodnienie, docieplenie oraz nałożenie nowego koloru.